Herbata Odchudzająca

Dostępne na rynku herbaty odchudzające zawierają mieszanki ziołowych składników, które wpływają na poprawę metabolizmu organizmu. Wspólnym efektem ich działania jest zmniejszenie wagi ciała. Czy są tak skuteczne jak przedstawiają to reklamy?

Poprawa metabolizmu
Bezsprzecznie mieszanki ziołowe herbat odchudzających przyśpieszają metabolizm, pobudzając do pracy enzymy trawienne oraz komórki wątroby. Dzięki temu nasz organizm spala większą ilość tkanki tłuszczowej, niż w przypadku gdybyśmy nie pili tych naparów.

Poprawa metabolizmu to jedynie pierwszy krok do sukcesu w walce z otyłością, skuteczne pozbycie się tkanki tłuszczowej wymaga zwiększonego zapotrzebowania energetycznego organizmu w wyniku ćwiczeń fizycznych. Dzięki aktywności fizycznej pozbędziemy się nadmiaru kilogramów i spalimy tłuszcz odkładający się na udach, pośladkach i brzuchu.

Działanie herbatek odchudzających na pracę jelit
Składniki zawarte w ziołowych mieszankach herbat poprawiają perystaltykę jelit, dzięki zawartości błonnika przyśpieszają oczyszczenie jelit i usunięcie z nich nagromadzonych złogów. Efekt przeczyszczający jest najczęściej zauważany na początku stosowania herbatek odchudzających.

Należy pamiętać, że zbyt intensywne i długotrwałe działanie przeczyszczające może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Wynika to z faktu, iż poza zbędnymi substancjami zalęgającymi w jelitach ulegnie zniszczeniu także naturalna flora bakteryjna oraz pozbędziemy się tak potrzebnych witamin i mikroelementów.

Czy warto stosować herbaty odchudzające?
Mieszanki herbat stosowane podczas odchudzania wspomogą nasze wysiłki, aby jednak osiągnąć zadowalający efekt w postaci szczupłej sylwetki, niezbędny jest ponadto wysiłek fizyczny będący optymalnym sposobem na zdrowe odchudzanie.

Mieszanki ziołowe składające się na herbaty odchudzające są bardzo popularnym suplementem diety, dostępne w aptekach, supermarketach, drogeriach i sklepach zielarskich. Czy tak szeroko reklamowane produkty faktycznie działają w sposób przedstawiany przez producentów?

Fakty i Mity dotyczące herbat odchudzających

  • Pijąc naszą herbatę chudniesz w czasie snu – mit

To chwytliwy slogan reklamowy, któż nie chciałby schudnąć bez wysiłku podczas snu? Jest to jednak tylko slogan. Nasz metabolizm ulega znacznemu spowolnieniu podczas snu, mięśnie są rozluźnione i nieobciążone wysiłkiem, toteż niemożliwe jest zwiększenie spalania tłuszczu w takich warunkach.

  • Herbata odchudzająca wpływa regulująco na metabolizm – fakt

Zioła wykorzystywane w mieszankach herbat odchudzających znane są od setek lat i stosowane w medycynie naturalnej. Są one tak dobierane, aby uzyskać jak najlepszy efekt w postaci przyśpieszenia metabolizmu i pobudzenia enzymów trawiennych, a co się z tym wiąże zwiększenia efektywności spalania tkanki tłuszczowej.

  • Picie herbat odchudzających może spowodować odwodnienie – fakt

Jednym z elementów procesu odchudzania jest usuwanie nadmiaru wody z organizmu, wszystkie preparaty wspomagające walkę z nadwaga w różnym stopniu przyczyniają się do tego procesu. Również herbaty odchudzające pomagają pozbyć się nam nadmiaru wody, jeżeli zatem przesadzimy z ich ilością może dojść do nadmiernego odwodnienia.

  • Działanie przeczyszczające herbat odchudzających zapewni lepsze efekty kuracji – mit

Jest to dość popularny tok rozumowania wśród osób z nadwagą, niestety dość szkodliwy. Herbaty o działaniu przeczyszczającym przeznaczone są dla grupy osób mających problemy z wypróżnianiem się, ich stosowanie w innych przypadkach może doprowadzić do wyniszczenia organizmu a w konsekwencji do bulimii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>